Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Miękki, puchaty i taki... Swoje święto obchodzi co roku najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

Historia Pluszowego Misia

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych   misiów.
 

Sławne i znane misie to:

Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, Gumisie, Troskliwe Misie, Miś Coralgol, Miś Yogi, Miś Baloo z „Księgi Dżungli”.

   

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia nauczyciel bibliotekarz przy współpracy z wychowawcami oddziałów 0„a” i 0„b” zorganizował zajęcia literacko-plastyczne.

Podczas zajęć dzieci:

-poznały krótką historię pluszowego misia,

-słuchały głośnego czytania książek o „Złotowłosej i trzech misiach” oraz „Misiu Uszatku”,

 -rozwiązywały misiowe zagadki,

-śpiewały i tańczyły w rytm piosenek o misiach,

-opowiadały o swoich misiach,

-robiły zdjęcia w misiowej fotobudce.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe medale „Przyjaciela Pluszowego Misia” oraz pieczątki.  

Dzień Pluszowego Misia - oddział przedszkolny 0„a”.

 

Dzień Pluszowego Misia - oddział przedszkolny 0„b”.

 

Miś Uszatek - prace dzieci z oddziałów 0 a.

 

Miś polarny - prace dzieci z oddziałów 0 b.

 

Misiowa Fotobudka smiley

 

Nauczyciel bibliotekarz:

Kłębczyk M.

Wychowawcy oddziałów  0” a” i 0 „b”:

Ptak A., Dobosz U.

Odsłony: 109