Rajd edukacyjny klas 5 i 8

           

    W środę 23 września uczniowie klas VIII a, b i V a, b wraz z wychowawcami  wyruszyli  na swój pierwszy w tym roku szkolny pieszy rajd edukacyjny. Uczniowie klas piątych mieli za zadanie podążać za pytaniami, które zostały wcześniej przygotowane na temat przyrody, historii czy lokalnego folkloru.  Ósmoklasiści mieli za zadanie pozostawiać pytania na trasie wędrówki. Młodsi odnajdowali pytania i starali się na nie odpowiadać.

            Trasa rajdu wiodła żółtym szklakiem przez Margoń Niżną i Wyżną do Czarnej Kępicy gdzie znajduje się miejsce rekreacyjne. Tam czekał na nas rozpalony grill z kiełbaskami, o który zatroszczyli się rodzice dzieci z klasy V a. Celem rajdu była  popularyzacja turystyki pieszej wśród dzieci oraz promowanie aktywności  fizycznej i  zdrowego  aktywnego wypoczynku. Uczniowie pokonali trasę ok. 13 km przez las i otwarte tereny pastwisk. Kilometr za kilometrem wędrowaliśmy przez malowniczy teren wśród drzewi łąk. Do wędrówki pobudzało nas słońce i przyjemny wiatr oraz satysfakcja z pokonanej wspólnie trasy. Jedynym minusem, który zdezorganizował nam wędrówkę była słaba kondycja i źle oznakowane zejście do miejsca rekreacyjnego na Czarnej Kępicy.

            Apelujemy zatem do lokalnych władz aby zatroszczyli się o lepsze oznakowanie szlaku, co z pewnością przyczyni się do jego popularyzacji. Jest to naszym zdaniem idealne miejsce do uprawiania lokalnej turystyki. Łatwe dojście do szlaku z niemalże każdego przysiółka od Południowej strony miejscowości na całej jej długości powinno stanowić zachętę do weekendowych rodzinnych wędrówek. Można więc powiedzieć, że to dobra alternatywa dla  dzieci, które spędzają wolny czas głównie przed ekranem smartfona.

 

   

Odsłony: 899