Spotkanie z gwiazdą muzyki Kordianem

    

Spotkanie z gwiazdą muzyki folk polo Kordianem

 

W dniu 01.12.2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Wacławem Cieślikiem „ Kordianem” znanym zeswoich przebojów takich jak „ Dziewczyna z gór”, „ Ja nie jestem milionerem”, „ Wina dzban” i wielu innych. Tworzy muzykę w stylu disco połączoną z rodzimym folklorem z Beskidów i Tatr. Jest muzykiem, ukończył szkołę muzyczną pierwszego i drugiego stopnia w Zawadzie. Ma również inne talenty, o których opowiadał naszym dzieciom i młodzieży. Dzieci świetlicowe przygotowały zestaw pytań do naszego gościa, które dotyczyły jego pasji, zainteresowań, drogi kariery i rozwoju muzycznego. Bardzo były ciekawe czy Kordian lubił chodzić do szkoły?, jakie książki czytał? oraz czy zna grę Państwa – Miasta. Na świetlicy szkolnej przygotowały prace plastyczne, ilustrację do przebojów Kordiana.  Było dużo uśmiechu i podziwu dla wyobraźni dzieci, ich prace bardzo podobały się Kordianowi. Maluchy tłumnie ruszyły po autografy od naszego gościa. Otrzymały również słodką niespodziankę za swój wkład pracy w plakaty i rysunki.

Młodzież gimnazjalna z klas III, stojąca przed wyborem ścieżki edukacji i kariery miała okazję poznać człowieka i jego drogę w życiu, dzięki której jest teraz popularny i rozpoznawany w całej Polsce a jego muzykę można posłuchać w tv. Nie było to łatwe, wymagało pracy i dyscypliny w rozwijaniu swoich talentów, uzdolnień, ale przyniosło oczekiwane efekty, czyli realizację pasji, zainteresowań i rozwój zawodowy. Można stwierdzić, że właściwe poznanie samego siebie, swoich możliwości w istotny sposób warunkuje zadowolenie ze swojej przyszłej aktywności zawodowej, umożliwia odniesienie sukcesu. Po części edukacyjnej nadszedł czas na wspólne zaśpiewanie piosenek z repertuaru Kordiana. Nasza uczennica Katarzyna Kruczek zaprezentowała swój talent muzyczny i niczym profesjonalna artystka zaśpiewała piosenkę rozpoczynającą się słowami „…za miłość, która jest w nas za te piękne chwile…”pozostali uczestnicy spotkania wraz Kordianem, jako chórek zaśpiewali refren. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, autografów, miłych gestów przyjaźni, uśmiechu, zadowolenia.  W spotkaniu z Kordianem uczestniczyła też Pani Dyrektor, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Sawicka oraz rodzice naszych uczniów.

Na zakończenie naszego spotkania w ramach edukacji zawodowej, które przybrało temat „Sięgaj wyżej”, Pani polonistka Alina Sułkowska odniosła się do pseudonimu artystycznego „ Kordian” . Imię to wywodzi się z polskiej tradycji romantycznej. Juliusz Słowacki nadał je bohaterowi swojego poematu romantycznego o tym samym tytule. Pierwsza sylaba imienia wywodzi się od łacińskiego „ cor”-serce, umysł, uczucie, odwaga, rozum, całe zaś imię oznacza „ dający serce”. Była to puenta naszego spotkania. Życzymy Kordianowi aby zawsze w swoim życiu i działaniach był człowiekiem „ dającym serce”  , realizującym z odwagą i rozumem swoją karierę.

         Pedagog szkolny

         mgr Małgorzata Wójs

Odsłony: 2609