Duet Oliwia i Amelia wśród laureatów!

           

        13 czerwca 2018 r. odbył się I Międzyszkolny Festiwal im. Zbigniewa Wodeckiego, który poprzedził uroczystość nadania imienia tego  artysty Szkole Podstawowej w Piorunce w gminie Krynica -Zdrój.

W skład festiwalowego jury wchodzili :

Janusz Zięba – dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury, kreator i reformator szeroko rozumianej kultury na ziemi gorlickiej;

Joanna Wodecka – córka Zbigniewa Wodeckiego;
Michał Szczygieł – wokalista, uczestnik The Voice of Poland;
Małgorzata Malczak – kierownik artystyczny i choreograf cenionego zespołu baletowego„Miniatury”;
Antoni Gazda – muzyk, były kierownik a obecnie członek Orkiestry Zdrojowej im. Adama Wrońskiego, emerytowany nauczyciel klasy akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu;
Tadeusz Łuczejko – plastyk, muzyk realizator dźwięku i dyrektor artystyczny festiwalu Ambient w Gorlicach.

               Naszą szkołę  w kategorii muzyka  reprezentowało pięć uczestniczek:

Zuzanna Homoncik, Zuzanna Jarosz i Gabriela Trojan z klasy IVa oraz duet Amelia Popiela i Oliwia Ślipek - uczennice klasy VIIb. Występy wszystkich dziewczynek były bardzo udane. Zabrzmiały piękne piosenki  zmarłego w ubiegłym roku Zbigniewa Wodeckiego : "Izolda", "Lubię wracać tam gdzie byłem", "Opowiadaj mi tak".

Wykonanie tej ostatniej piosenki, którą w duecie na głosy pięknie zaśpiewały Oliwia i Amelia zostało docenione przez jury i uhonorowane II nagrodą. Uczennice zostały zaproszone na Koncert Laureatów, który miał miejsce następnego dnia podczas uroczystości nadania imienia Zbigniewa Wodeckiego Szkole Podstawowej w Piorunce, jako pierwszej szkole w Polsce.

         Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym wokalistkom i jesteśmy jako szkoła szczególnie  dumni z laureatek, które  tak wspaniale reprezentowały naszą społeczność.

                                                                                        Renata Kmak

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

        

Odsłony: 1156

Przydatne linki