11 lutego - Światowy Dzień Chorego

        Św. Jan Paweł II, nasz wielki rodak, 13 maja 1992 r. ustanowił całym Kościele Światowy Dzień Chorego. Obchodzony 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunkami uczestniczyli w Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Proboszcza Janusza Potoka i ks. Krzysztofa Trzepacza.Panu Bogu dziękujemy za ludzi dobrego serca, którzy pochylają się na chorymi, potrzebującymi. Dziękujemy za ten znak miłości bliźniego, miłości samarytańskiej. Dziękujemy za wszystkie instytucje, które wspierają chorych, a cierpiących prosimy o to, by te trudne chwile łączyli z ofiarą Chrystusa. W ręce Matki Bożej składamy wszystkie nasze dziękczynienia i modlitwy, by pomogła nam być blisko Chrystusa .

Odsłony: 62