Czasami granica pomiędzy fordanserką a panią do towarzystwa bywa rozmyta. Bogaci goście modnych barów czy klubów uważają, że jeżeli dziewczyna zabawia gości to robi to tylko w jednym celu.
Oczywiście wszystko zależy od dziewczyn, czy ten ulotny, bogaty świat nie zawróci im w głowie i czy dadzą sobie radę w tym wyimaginowanym, pełnym iluzji świecie i nie pozwolą panom za dużo. W rzeczywistości dzisiejsze fordanserki to dziewczyny, które mają za zadanie rozruszać sztywniacką imprezę, zachęcić panów do pozostania właśnie w tym a nie innym lokalu, rozruszać najbardziej ponure towarzystwo.
Fordanserki wynajmuje się na różnego typu imprezy, te wesołe i pełne dystansu do siebie dziewczyny, dobrze tańczą, emanują pozytywną energią i zabawiają dowcipem towarzystwo.
Tak jak niegdyś wodzirej tak dzisiaj fordanserki spełniają ważną rolę rozbujania zabawy i rozweselenia towarzystwa. Dziewczyny, które są fordanserkami to na pewno nie skromne i ciche szare myszki, to dziewczyny wesołe i ładne, lubiące się bawić.