Jakie gry kolekcjonerskie wybrać?

Kilka drobnych dodatków w zestawie wystarczy do tego aby cena gry poszybowała horrendalnie w górę. Czy takie zabiegi potrafią zniechęcić najzagorzalszych zwolenników gier? Odpowiedz brzmi nie. Grono producentów po mistrzowsku opanowała sprzedaż zestawów kolekcjonerskich, tak by niezależnie od jakości gry, był o nich bardzo głośno.
Jaką wersję gry wybrać? pudełkową, a może wersję cyfrową? W dzisiejszych czasach to pytanie nie ma już racji bytu. Znikają wszelkie atuty, którymi mogły bronić się wersje pudełkowe gry.
Gry kolekcjonerskie są bastionem gier pudełkowych. Jest kilka wydań kolekcjonerskich, które stanowią prawdziwe rarytasy. Taki EK Wiedźmina, których producent nie poskąpił w dodatkach. Pudło wypełnione po korek dodatkami. Gadżety po prostu cieszą oko. Jest to podobne uczucie jak dziecko, które dobiera się do pudełka z łakociami. Jeżeli spojrzymy na bogate zestawy takich gier jak Borderlands 2: Ultimate Loot Chest Edition, czy Dead Space 3, to można śmiało powiedzieć, że warte są swojej ceny.
Dają one więcej niż standardowe gry. W przypadku gier kolekcjonerskich wiemy za co płacimy. Te wszystkie dodatki maja ogromną wartość kolekcjonerską dla prawdziwych graczy. Daje nam poczucie unikalności, stajemy się wyjątkowymi graczami.