Agenci specjalni, nigdy nie śpią: oni czuwają, szkolą swoje umiejętności i rozpracowują tajne szajki przestępcze, żebyś to ty mógł spokojnie spać. Chyba, że i ty jesteś jednym z agentów specjalnych jednostki Operation X; wtedy, pracujemy w jednym, zgranym zespole. Praca agenta polega na częstych szkoleniach: oczywiste jest, że aby pozostać aktywnym i cennym graczem w środowisku tajnych agentów specjalnych, koniecznym warunkiem jest stale się doszkalać, dokształcać, pracować nad metodami współpracy z innymi agentami oraz naturalnie, podejmować nieustannie pracę nad własną kondycją: tak fizyczną, jak i psychiczną.
W Operation X, otrzymujemy kolejne misje, które różnią się między sobą poziomem trudności, miejscem realizowania misji, wyposażenia agenta oraz, ewentualnie, także i udostępnienie ewentualnego zespołu innych agentów, którzy wybrani zostali przez ogarnizację, by nam pomóc w realizowaniu powierzonych przez organizację zadań.
W fazie początkowej gry, tworzymy od absolutnych podstaw avatar. Nasz avatar, może być kobietą albo mężczyzną. Mamy wpływ na cechy wyglądu, takie jak rysy twarzy, kolor włosów, czy fryzura. Dokonujemy nawet wyboru akcesoriów avatara, nadając postaci niepowtarzalny, wyjątkowy wyraz i osobowość.