Przenośniki

Dla usprawniania procesu produkcji stosuje się coraz to nowe urządzenia. W tym wszystkim chodzi oczywiście o maksymalną optymalizację czasu produkcji. Oczywistym faktem jest także to,iż każdy zakład chciałby zużyć jak najmniej surowców. W procesach wykorzystania linii produkcyjnych często stosuje się rozmaite przenośniki. Są to urządzenia pozwalające na transport materiałów wzdłuż linii produkcyjnej.
Ten rodzaj nazywamy przenośnikiem taśmowym. Także w innych gałęziach gospodarki stosuje się przenośniki. Dobrym tego przykładem niech będzie przenośnik śrubowy. Za jego pomocą przenoszone są materiały sypkie.
Zazwyczaj przeznaczeniem tego rodzaju urządzenia jest podejmowanie zawartości zbiorników. Tak dzieje się na przykładzie kombajnu. Przy zastosowaniu zamkniętego typu budowy, nie ma możliwości by do zboża przedostały się jakiekolwiek zewnętrzne pyły lub inne zanieczyszczenia.
Innym bardzo popularnym typem przenośnika jest przenośnik wałkowy. Wykorzystuje się go do przenoszenia po linii produkcyjnej przedmiotów o strukturze zwartej, takich jak opakowania lub książki.

słowa kluczowe: Primacon przenośniki rolkowe, przenośniki Primacon, przenośniki rolkowe Primacon, przenośniki spiralne Primacon, yalung kang