Squash to stosunkowo nowa u nas dyscyplina sportowa, która zresztą bardzo dobrze się przyjęła. Z roku na rok rośnie liczba osób uprawiających squasha, a to z kolei idzie w parze z rosnącą liczbą obiektów, na których można trenować ten sport. Squash nie jest jeszcze uznany za dyscyplinę olimpijską, ale trwają zabiegi mające na celu uznanie tegoż sportu za olimpijski. Zresztą odbywają się już regularne mistrzostwa świata w squasha. To chyba tylko kwestia czasu, żeby squash zaistniał na igrzyskach.
A gdzie można uprawiać u nas ten rodzaj sportu? Squash Warszawa to jedna z propozycji skierowanych do wszystkich zainteresowanych tego typu sportem. Ale Squash Warszawa to jednak oferta przede wszystkim dla mieszkańców stolicy i okolic. Ale można „squashowych” możliwości można poszukać bliżej swojego miejsca zamieszkania, a z pewnością je znajdziemy. Nie trzeba od razu jechać do Warszawy, aby zagrać w squasha. To byłaby niedorzeczność.
Squash to doskonały sposób, aby trochę poruszać się, zrzucić zbędne kilogramy, rozładować napięcie. Czegóż chcieć więcej? Przy tej grze zdecydowanie można się w swoisty sposób zresetować, zrzucić zbędny psychiczny balast, a więc to świetny sposób na relaks. Gra polega na
odbijaniu rakietą piłki o ścianę w taki sposób, aby jak najbardziej utrudnić ponowne odbicie piłki przez przeciwnika. Jeśli jednak nie mamy partnera do gry, możemy poćwiczyć sami. Ważne jest przecież, byśmy się jak najwięcej poruszali. To będzie nasza wygrana.